środa, grudzień 02, 2020

Stop hejtowi

Szanowni Państwo,
W ramach realizacji Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 - 2020, na zlecenie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Komenda Główna Policji nagrała spot profilaktyczny o tematyce związanej z zapobieganiem hejtowi wśród dzieci i młodzieży. Zachęcamy do obejrzenia spotu, który skierowany jest głównie do rodziców, i który dostępny jest pod adresem:
https://mazowiecka.policja.gov.pl/ra/dzialania-policji/aktualnosci/47540,STOP-HEJTOWI-wsrod-dzieci-i-mlodziezy.html?search=6458577.

Kuratorium Oświaty w Warszawie
Al. Jerozolimskie 32
00-024 Warszawa

Ogłoszenie - Internat

W związku z Rozp. MEiN z dnia 24.11.2020 r. informuję, że uczniowie mieszkający w internacie i odbywający zajęcia praktyczne w CKZ oraz w ZSZ NR 1 z dniem 30.11.2020 r. mają możliwość pobytu w placówce (internat czynny od poniedziałku godz. 7.00 do piątku godz. 20.30). Uczniowie pozostają na własnym wyżywieniu i zobowiązani są do przestrzegania obowiązujących zasad sanitarnych w internacie.

Mariola Białobrzewska - kierownik internatu.

Stop przemocy wobec dzieci!

19 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Przemocy Wobec Dzieci.
Zjawisko przemocy wobec dzieci nadal jest ogromnym problemem. Codziennie dzieci stają się ofiarami przemocy: fizycznej, psychicznej czy seksualnej. Dzieci wykorzystywane są także do żebractwa, przymusowej
pracy czy prostytucji.
Jak donoszą źródła naukowe, skala tych zjawisk w całej Polsce jest niepokojąco wielka, a znęcania się nad członkami rodziny dynamicznie wzrasta. Istotnym elementem jest tu świadomość rodziców, opiekunów
czy też świadków przemocy na temat przeciwdziałania i ich umiejętność reagowania. Pamiętajmy, że jako świadkowie jesteśmy również współodpowiedzialni za krzywdzenie najmłodszych.
Z badań przeprowadzonych w 2018 roku przez Rzecznika Praw Dziecka wynika, że 43% badanego społeczeństwa akceptuje klapsy, a aż jedna czwarta uważa, że bicie nikomu nie zaszkodziło. Wynik obnaża bardzo złe myślenie Polaków o wychowaniu i złej jakości rodzicielstwa.
- Widzisz przemoc wobec dzieci, reaguj! Pamiętajmy o tym nie tylko dziś lecz każdego dnia - podkreśla Mariusz Łuba, przewodniczący MKRPA w Ostrołęce.
Więcej na stronie:
https://www.ostroleka.pl/miasto/miejska_komisja_rozwiazywania_problemow_alkoholowych/aktualnosci_mkra

Uczczenie Narodowego Święta Niepodległości

„Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”
Józef Piłsudski

Na przestrzeni kilku pokoleń Polska nie istniała, ponieważ sąsiednie mocarstwa postanowiły nazwę „Polska” wymazać z historycznych dokumentów.
Nasza narodowa tragedia rozpoczęła się w 1795 roku. Rosja, Prusy i Austria dokonały trzeciego rozbioru Polski, pozbawiając Polaków Ojczyzny. Przez te 123 lata niewoli zaborcy próbowali narzucić Polakom swoją kulturę, język, obyczaje i religię, ale dzięki patriotycznemu sercu naszych pradziadów najcenniejsze wartości zostały uratowane. Walka o zachowanie świadomości narodowej przybrała wówczas formę: w duchu romantyzmu - powstań oraz w duchu pozytywizmu - pracy organicznej.

Adam Asnyk - Miejcie nadzieję:
https://www.youtube.com/watch?v=3tOZvDO1iSk

Czytaj więcej...

OGŁOSZENIE - internat

Z dniem  09.11.2020 roku Internat będzie czynny w godzinach 800 - 1600.

                                                                       Kierownik Internatu - Mariola Białobrzewska