wtorek, styczeń 19, 2021

Internat - ogłoszenie

Z dniem 18.01.2021 r. uczniowie będą mogli nocować w internacie po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym pod numerem (29) 764 21 35. Zgłoszenia należy dokonać do godziny 1400 dnia poprzedniego.

                                                                                                          Kierownik internatu

                                                                                                          Mariola Białobrzewska

List do Dyrektorów szkół o telefonie zaufania i czacie

Szanowni Państwo,
Rzecznik Praw Dziecka zainicjował przedsięwzięcie stanowiące jedną z możliwości odpowiedzi na potrzeby dzieci i młodzieży zmagających się z kryzysem psychicznym. Zważywszy na sytuację związaną z panującą pandemią koronawirusa oraz wiążącymi się z nią przymusem izolacji, ograniczenia kontaktów, w tym też utrudnionej możliwości uzyskania pomocy psychologicznej, uruchomił całodobowy Dziecięcy Telefon Zaufania -  800 12 12 12 i dedykowany młodym ludziom czat internetowy. Podejmując kontakt za pośrednictwem tych dwóch kanałów komunikacji dziecko uzyskać może natychmiastowe wsparcie, podzielić się swoimi przeżyciami i wspólnie ze wspierającą osobą dorosłą zastanowić się nad rozwiązaniem swoich problemów.
Szczegóły w załączonym liście otrzymanym z Biura Rzecznika Praw Dziecka.

Kuratorium Oświaty w Warszawie
Al. Jerozolimskie 32
00-024 Warszawa

List do Dyrektorów szkół o telefonie zaufania i czacie internetowym dedykowanym dzieciom

,,Obserwacja uczestnicząca – nowe doświadczenie i podwyższone kompetencje zawodowe”

W dniach od 14 do 18 września 2020r. oraz od 12 do 16 października 2020r. nauczyciele praktycznej nauki zawodu z branż: elektrycznej, elektronicznej, mechanik pojazdów samochodowych i informatycznej z Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 im. Józefa Psarskiego w Ostrołęce oraz hotelarskiej i gastronomicznej z Zespołu Szkół Zawodowych Nr 4 im. Adama Chętnika w Ostrołęce uczestniczyli w projekcie pn. ,,Obserwacja uczestnicząca – nowe doświadczenie i podwyższone kompetencje zawodowe” dofinansowanym przez Ministerstwo Inwestycji

 

 

 

 

Czytaj więcej...

Stop hejtowi

Szanowni Państwo,
W ramach realizacji Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 - 2020, na zlecenie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Komenda Główna Policji nagrała spot profilaktyczny o tematyce związanej z zapobieganiem hejtowi wśród dzieci i młodzieży. Zachęcamy do obejrzenia spotu, który skierowany jest głównie do rodziców, i który dostępny jest pod adresem:
https://mazowiecka.policja.gov.pl/ra/dzialania-policji/aktualnosci/47540,STOP-HEJTOWI-wsrod-dzieci-i-mlodziezy.html?search=6458577.

Kuratorium Oświaty w Warszawie
Al. Jerozolimskie 32
00-024 Warszawa

Ogłoszenie - Internat

W związku z Rozp. MEiN z dnia 24.11.2020 r. informuję, że uczniowie mieszkający w internacie i odbywający zajęcia praktyczne w CKZ oraz w ZSZ NR 1 z dniem 30.11.2020 r. mają możliwość pobytu w placówce (internat czynny od poniedziałku godz. 7.00 do piątku godz. 20.30). Uczniowie pozostają na własnym wyżywieniu i zobowiązani są do przestrzegania obowiązujących zasad sanitarnych w internacie.

Mariola Białobrzewska - kierownik internatu.