07-410 Ostrołęka
11 Listopada 20

100-lecie Metalówki

Zapraszamy na obchody 100-lecia Metalówki. Drugiej najstarszej szkoły technicznej na Mazowszu.

Informacje

Rekrutacja

Powrót Technikum Teleinformatycznego oraz nowy kierunek Technik Szerokopasmowej Komunikacji Elektronicznej

Rekrutacja on-line

CMI

Centrum Mistrzostwa Informatycznego, zaprasza wszystkich uczniów naszej szkoły do nauki programowania mikrokomputerów oraz robotów.

Czytaj więcej...

Serdecznie zapraszamy byłych
i obecnych nauczycieli, pracowników szkoły oraz absolwentów na 
„Jubileuszowy Bal”
z okazji 100-lecia "Metalówki"

Drag and drop files here or Browse
Plik z potwierdzeniem wpłaty w formacie: (jpg, png, gif, pdf. Rozmiar pliku max. 1MB)

 

 

 

Patriotyzm wyraża się w przywiązaniu do Ojczyzny, ziemi rodzinnej, tradycji i kultury narodowej. Doktor Józef Psarski był wielkim patriotą, miłującym Polskę i region kurpiowski. Wzorując się na postawie Patrona, Szkoła od początku swojego istnienia kształtuje wartościowe postawy młodzieży, pielęgnuje symbole, zwyczaje i tradycje przekazywane przez kolejne pokolenia. Ważną rolę odgrywają tu wszelkiego rodzaju akademie i uroczystości szkolne, zarówno te związane ze świętami narodowymi, ważnymi wydarzeniami historycznymi w państwie, regionie i szkole, jak i te pielęgnujące tradycje i zwyczaje ludowe.

Opracowanie: K. Aptacy, B. Waś, G. Zięba

Czytaj więcej...

 

 

Tradycje muzykowania w Naszej Szkole sięgają lat 30-tych XX wieku. W środowisku szkolnym istniała potrzeba aktywnego obcowania z muzyką, czerpania z niej pozytywnych nastrojów, uświetniania imprez, wspólnych spotkań i uroczystości. Powstały wtedy dwie orkiestry – dęta i mandolistów. Wyposażeniem obu zespołów w instrumenty zajmował się m.in. założyciel Szkoły - dr Józef Psarski. Na ten cel musiały znaleźć się odpowiednie środki w budżecie szkoły. Od pierwszej klasy obowiązywała uczniów nauka śpiewu, dzięki temu utalentowana wokalnie młodzież mogła dalej rozwijać się w zorganizowanym chórze szkolnym. Na górnej sali gimnastycznej – ślusarni istniało podium, gdzie odbywały się występy muzyczne, wokalne, zabawy organizowane w karnawale i wieczór sylwestrowy przez cztery placówki w mieście. Również obecnie Szkoła odkrywa różne talenty uczniowskie, w tym muzyczne i umożliwia rozwijanie ich w Szkolnym Zespole Muzycznym „Elektrony”.

Opracowanie: K. Aptacy, B. Waś, G. Zięba

Czytaj więcej...