07-410 Ostrołęka
11 Listopada 20

Akredytacja ERASMUS+

Realizacja akredytowanego projektu w ramach programu Erasmus+

Czytaj więcej...

Rekrutacja

Powrót Technikum Teleinformatycznego oraz nowy kierunek Technik Szerokopasmowej Komunikacji Elektronicznej

Rekrutacja on-line

CMI

Centrum Mistrzostwa Informatycznego, zaprasza wszystkich uczniów naszej szkoły do nauki programowania mikrokomputerów oraz robotów.

Czytaj więcej...

 

 

Patriotyzm wyraża się w przywiązaniu do Ojczyzny, ziemi rodzinnej, tradycji i kultury narodowej. Doktor Józef Psarski był wielkim patriotą, miłującym Polskę i region kurpiowski. Wzorując się na postawie Patrona, Szkoła od początku swojego istnienia kształtuje wartościowe postawy młodzieży, pielęgnuje symbole, zwyczaje i tradycje przekazywane przez kolejne pokolenia. Ważną rolę odgrywają tu wszelkiego rodzaju akademie i uroczystości szkolne, zarówno te związane ze świętami narodowymi, ważnymi wydarzeniami historycznymi w państwie, regionie i szkole, jak i te pielęgnujące tradycje i zwyczaje ludowe.

Opracowanie: K. Aptacy, B. Waś, G. Zięba

Czytaj więcej...

 

 

Tradycje muzykowania w Naszej Szkole sięgają lat 30-tych XX wieku. W środowisku szkolnym istniała potrzeba aktywnego obcowania z muzyką, czerpania z niej pozytywnych nastrojów, uświetniania imprez, wspólnych spotkań i uroczystości. Powstały wtedy dwie orkiestry – dęta i mandolistów. Wyposażeniem obu zespołów w instrumenty zajmował się m.in. założyciel Szkoły - dr Józef Psarski. Na ten cel musiały znaleźć się odpowiednie środki w budżecie szkoły. Od pierwszej klasy obowiązywała uczniów nauka śpiewu, dzięki temu utalentowana wokalnie młodzież mogła dalej rozwijać się w zorganizowanym chórze szkolnym. Na górnej sali gimnastycznej – ślusarni istniało podium, gdzie odbywały się występy muzyczne, wokalne, zabawy organizowane w karnawale i wieczór sylwestrowy przez cztery placówki w mieście. Również obecnie Szkoła odkrywa różne talenty uczniowskie, w tym muzyczne i umożliwia rozwijanie ich w Szkolnym Zespole Muzycznym „Elektrony”.

Opracowanie: K. Aptacy, B. Waś, G. Zięba

Czytaj więcej...

 

 

Przekonanie, że można być albo mądrym, albo sprawnym odchodzi do lamusa. Sprawność fizyczna i intelektualna idą ze sobą w parze – co potwierdzają liczne badania naukowe. Po raz kolejny okazuje się, że poglądy dra Józefa Psarskiego są ponadczasowe. Nasz Patron prowadził aktywny, sportowy tryb życia i do niego zachęcał młodzież. Sporty wodne były Jego pasją. Pływał na różnego typu łodziach, uczył młodych adeptów pływania sztuki wiosłowania i sterowania łodzią. Zimą zachęcał do łyżwiarstwa. Organizował marsze , rajdy, obozy, biwaki, wycieczki po regionie i kraju. Szkoła kontynuuje pracę Patrona, zajęcia sportowe były i są bardzo ważnym ogniwem edukacji. Nauczyciele wych. fizycznego, będąc pasjonatami różnych dyscyplin sportowych, zachęcają młodzież do aktywności fizycznej. Uczniowie zdobywają wiele medali i wyróżnień , zarówno na arenach międzyszkolnych, jak i krajowych. Rozwija się również baza sportowa, posiadamy 2 sale gimnastyczne i otwarte w 2012 roku wielofunkcyjne, nowoczesne boisko szkolne.

Opracowanie: K. Aptacy, B. Waś, G. Zięba

Czytaj więcej...