Dnia 30.05.2026 r. Filip Bednarczyk z klasy 3M uczestniczył w Międzynarodowej Konferencji Naukowej „InnovationTrends 2026” organizowanej przez Akademię Łomżyńską. Uczeń zaprezentował swój projekt badawczy w formie anglojęzycznego plakatu naukowego. Tytuł pracy brzmiał: „Universal integration of Bluetooth audio streaming intovintagereceivers: A casestudy of Unitra Zodiak” (pol. „Uniwersalna integracja transmisji dźwięku za pomocąstandardu Bluetooth w zabytkowych odbiornikach radiowych: studium przypadku radioodbiornika Unitra Zodiak”). Projekt przedstawił sposób na dostosowanie kultowych sprzętów audio do współczesnych standardów przy zachowaniu ich oryginalnych właściwości technicznych i estetycznych. Udział w konferencji był okazją do zaprezentowania wyników własnych prac przed szerokim gronem specjalistów oraz zapoznania się z aktualnymi trendami w dziedzinie innowacji technicznych. Opiekunem projektu był Pan Sylwester Karwowski.
Z radością informujemy, że w finale Budżetu Inicjatyw Młodzieżowych uczniowie naszej szkoły zajęli 1 miejsce wygrywając tym samym 20 000zł na realizację projektu „Chillwagon”. Projekt zakłada stworzenie w naszej szkole strefy relaksu i miejsca twórczej pracy z dostępem do wody. Podczas finału, który odbył się 10 czerwca 2026r. w hali sportowej im. A. Gołasia, wszystkie szkoły ponadpodstawowe z Ostrołęki przedstawiły swoje projekty. Prezentacje były zwieńczeniem wieloetapowej pracy, polegającej na przygotowaniu projektu wraz z kosztorysem, a zwycięzców wyłoniono w drodze głosowania.
14 maja 2026 r. uczniowie kierunków technik elektryk oraz technik mechatronik pod opieką nauczycieli Leszka Szymaniewskiego, Zbigniewa Zęgoty i Grzegorza Gałki uczestniczyli w szkolnej wycieczce do podwarszawskiego Centrum Targowego Ptak Warsaw Expo, gdzie odbywała się 5 edycja Targów Warsaw Industry Automatica 2026. Były to największe w Polsce targi automatyki przemysłowej i robotyki, podczas których swoją ofertę zaprezentowali zarówno światowi liderzy branży, jak i mniejsze firmy technologiczne. Zapoznaliśmy się z ich ofertą obejmującą innowacyjne systemy sterowania, inteligentne napędy, robotyzację, elektronikę i aparaturę przemysłową oraz technologie wspierające inteligentne fabryki przyszłości.
28 maja 2026 r. uczniowie z klasy IA i IV A technik elektryk odwiedzili ostrołęcką firmę RUMET, która od 1992 roku specjalizuje się w produkcji armatury instalacyjnej oraz elementów do systemów grzewczych i wodnych. Firma jest znana przede wszystkim z wyrobów mosiężnych stosowanych w instalacjach centralnego ogrzewania, ogrzewania podłogowego i sieciach wodnych. Prześledziliśmy cały proces produkcyjny od magazynu surowców, przez kuźnię i odlewnię, wieloetapową obróbkę mechaniczną, galwanizernię aż do montażu gotowego produktu i kontrolę jakości. Duże wrażenie na nas zrobił nowoczesny park maszynowy z obrabiarkami CNC, które umożliwiły automatyzację produkcji, co z kolei zwiększyło jej wydajność i jakość wytwarzanych komponentów. Dziękujemy kierownictwu firmy za możliwość odwiedzenia tak nowoczesnego zakładu.
29 maja po raz piąty w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty, któremu towarzyszył szereg dodatkowych atrakcji. Gościom udostępnione zostały specjalistyczne pracownie, a nauczyciele przedmiotów zawodowych opowiedzieli o kierunkach kształcenia w naszej szkole i zaprezentowali specyfikę każdego z nich.