07-410 Ostrołęka
11 Listopada 20

Akredytacja ERASMUS+

Realizacja akredytowanego projektu w ramach programu Erasmus+

Czytaj więcej...

Rekrutacja

Technik Teleinformatyk to więcej niż Technik Informatyk a Technik Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej to więcej niż Technik Elektryk

Rekrutacja on-line

CMI

Centrum Mistrzostwa Informatycznego, zaprasza wszystkich uczniów naszej szkoły do nauki programowania mikrokomputerów oraz robotów.

Czytaj więcej...

Narodowe Czytanie "Ballady i romanse"

W dniu 2 września br. nasi uczniowie wzięli udział w akcji Narodowego Czytania. W tym roku na "czytelniczej wokandzie" było jedno ze sztandarowych dzieł Adama Mickiewicza "Ballady i romanse". Organizatorem akcji było I Liceum Ogólnokształcące, a miejscem tego szczególnego wydarzenia, był placyk przed Szkołą Podstawową Nr 5.
Nasza szkołę reprezentowali uczniowie z klasy II E pod opieką wychowawczyni, pani Małgorzaty Łapińskiej oraz przy wsparciu pana Dominika Mydłowskiego. Balladą czytaną przez naszych przedstawicieli był "Powrót taty".
"Ballady i romanse" to szczególny zbiór utworów młodego wtedy jeszcze wieszcza, osadzony w realiach historycznych i lokalnych. W tę znana rzeczywistość ingerują siły nadprzyrodzone, często przywracając ład moralny i wymierzając karę za popełnione zło. Utwór "Powrót taty" ukazuje z kolei potęgę wiary i modlitwy, mogącej zmienić serce nawet zbójcy. Utwór ukazuje także siłę więzi i relacji rodzinnych.
Tekst: Dominik Mydłowski