07-410 Ostrołęka
11 Listopada 20

Akredytacja ERASMUS+

Realizacja akredytowanego projektu w ramach programu Erasmus+

Czytaj więcej...

Rekrutacja

Technik Teleinformatyk to więcej niż Technik Informatyk a Technik Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej to więcej niż Technik Elektryk

Rekrutacja on-line

CMI

Centrum Mistrzostwa Informatycznego, zaprasza wszystkich uczniów naszej szkoły do nauki programowania mikrokomputerów oraz robotów.

Czytaj więcej...

Porozmawiajmy o książkach

 

Wychodząc z założenia, że potencjał młodzieży jest ogromny, trzeba go tylko umieć odkryć, a później właściwie ukierunkować, biblioteka szkolna zrealizowała projekt czytelniczy pod hasłem: „Porozmawiajmy o książkach…”. Zaproszeni goście: p. wicedyrektor Jolanta Dovgosheya, p. Ewa Grabowska – nauczycielka języka niemieckiego i pani sekretarka Olga Grec, których pasją jest czytanie, w ciekawy, barwny, inspirujący sposób opowiadały o swojej przygodzie z książką. Panie cierpliwie, wyczerpująco, z dużą dozą humoru odpowiadały na przygotowane przez uczniów klasy IIP pytania, dotyczące m.in. ulubionego autora, książek godnych polecenia, kryterium wyboru książek do czytania, księgozbioru domowego, e- booków i audiobooków. Padło wiele słów zachęcających do czytania, dotyczących pozytywnych skutków sięgania po lekturę. Młodzież dowiedziała się, że czytanie rozwija wyobraźnię, wzbogaca język, uczy abstrakcyjnego myślenia, stymuluje ogólny rozwój, pomaga wyrażać myśli, uspokaja, a także kształci empatię. Dziękujemy naszym gościom za przyjemny klimat spotkania, inspiracje i stworzenie możliwości świadomego rozwoju młodym ludziom.

Tekst: Beata Waś