środa, grudzień 02, 2020

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

1 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny w murach naszej szkoły. Obecność uczniów, nauczycieli i pracowników  sprawiła, że po okresie zdalnego nauczania szkoła wypełniła się radosnymi głosami. Można było spotkać  koleżanki i kolegów z klasy, wychowawców oraz nauczycieli, opowiedzieć o minionych wakacjach i zadać pytanie, jaki będzie rozpoczynający się rok szkolny.

 Foto: moja-ostroleka.pl

Pomimo pochmurnego dnia  na boisku szkolnym była gorąca atmosfera. To uczniowie klas pierwszych najbardziej przeżywali przyjście do nowej szkoły i podekscytowani czekali na swoich wychowawców oraz słowa dyrektora. Przybyłych pierwszoklasistów, grono pedagogiczne a także gości w osobach : Jan Rzewnicki – radny Rady Miasta Ostrołęka, Robert Chorowicz -  prezes  oddziału Powiatowego Związku Nauczycielstwa Polskiego w Ostrołęce, Aleksander Zawalich - przewodniczący Zarządu NSZZ ”Solidarność” przywitał, w imieniu dyrekcji szkoły, zastępca dyrektora Cezary Pilcicki.
 Pan dyrektor podkreślił, że czas zdalnej nauki pokazał, przed jak trudnymi problemami stanęła szkoła. Pojawiły się obawy o przyszłość, o dalszą naukę, sposób przekazywania wiedzy i przygotowanie do egzaminów maturalnych i egzaminów zawodowych. Ten czas był trudny i niepewny, a rzeczywistość skomplikowana. Z dumą  podkreślił, że z perspektywy czasu, wszyscy  daliśmy radę.  Ze względu na pandemię, nowy rok szkolny to również  nowa szkolna rzeczywistość i nowe wyzwania. Konieczne jest  zdyscyplinowanie i przestrzeganie zasad reżimu sanitarnego, ponieważ wszyscy musimy czuć się odpowiedzialni za zdrowie swoje i otaczających nas ludzi. 
 Na koniec dyrektor Cezary Pilcicki  przekazał życzenia dyrektora szkoły, Tadeusza Olszewskiego,  skierowane do społeczności szkolnej : „Pierwszego dnia nowego roku szkolnego życzę Wam, drodzy uczniowie, bardzo dobrych ocen, rozwijania zainteresowań, nawiązania pięknych znajomości, przyjaźni, a Wam, szanowni nauczyciele, dużo cierpliwości, wytrwałości i pasji w wykonywaniu powierzonych zadań. Niech mury naszej szkoły opuszczają świetnie wyedukowani, ambitni absolwenci, potrafiący z powodzeniem stawić czoło wymaganiom współczesności”. Następnie zaprosił uczniów na spotkania z wychowawcami klas.