07-410 Ostrołęka
11 Listopada 20

100-lecie Metalówki

Zapraszamy na obchody 100-lecia Metalówki. Drugiej najstarszej szkoły technicznej na Mazowszu.

Informacje

Rekrutacja

Powrót Technikum Teleinformatycznego oraz nowy kierunek Technik Szerokopasmowej Komunikacji Elektronicznej

Rekrutacja on-line

CMI

Centrum Mistrzostwa Informatycznego, zaprasza wszystkich uczniów naszej szkoły do nauki programowania mikrokomputerów oraz robotów.

Czytaj więcej...

Gra miejska "Metalówka wczoraj i dziś"

 

W dniu 6 października 2021 r. uczniowie klas trzecich uczestniczyli w grze miejskiej "Metalówka wczoraj i dziś". Została ona zorganizowana w ramach obchodów 100-lecia ZSZ Nr 1. Jej celem było przypomnienie historii szkoły, sylwetki jej patrona- dra Józefa Psarskiego oraz integracja zespołu klasowego.

Podczas gry uczniowie udawali się w różne punkty na terenie miasta. W każdym otrzymywali zadanie związane ze szkołą, a rozwiązanie umieszczali na specjalnie w tym celu przygotowanym plakacie. Uczestnicy otrzymywali wskazówki-łamigłówki, które należało rozszyfrować, aby móc trafić do kolejnego miejsca. Młodzież wykazała się dużą wiedzą na temat przeszłych i obecnych wydarzeń historycznych. Po powrocie do szkoły każda klasa zaprezentowała swoje rozwiązania. Zwycięzcami zostali uczniowie klas: IIIPp i III ig.
Organizatorami gry miejskiej były: Ewa Grabowska, Anna Stefens i Sylwia Jakóbowska.