07-410 Ostrołęka
11 Listopada 20

Akredytacja ERASMUS+

Realizacja akredytowanego projektu w ramach programu Erasmus+

Czytaj więcej...

Rekrutacja 2024/2025

Technik Teleinformatyk to więcej niż Technik Informatyk. Sieci komputerowe, centrale telefoniczne, programowanie i smartfony nie będą mieć przed Wami tajemnic.

Rekrutacja on-line

Innowacje Pedagogiczne

Innowacje pedagogiczne, które wdrażamy w naszej szkole

Czytaj więcej...

Spotkanie Wielkanocne klasy 4PP

W dniu 5 kwietnia 2023r. logistycy z klasy 4PP zaczęli dzień KLASOWYM SPOTKANIEM WIELKANOCNYM. Następnie wraz z nauczycielami przedmiotów zawodowych logistycznych udali się na zajęcia w terenie do STACJI PKP – OSTROŁĘKA, gdzie poznali różne rodzaje środków transportu kolejowego (lokomotywy oraz wagony). Mieli też okazję poznać elementy infrastruktury liniowej transportu kolejowego tj. linie kolejowe oraz wszelkiego typu urządzenia umożliwiające sterowanie ruchem i łączność. Następnie zapoznali się z infrastrukturą punktową, którą w transporcie kolejowym stanowią między innymi stacje pasażerskie w skład których wchodzą dworce kolejowe, perony razem z infrastrukturą umożliwiającą dotarcie pasażera do peronów, stacje towarowe – służące do załadunku lub rozładunku konkretnego towaru z innej gałęzi transportu np. pojazdów drogowych wyposażone w takie urządzenia jak rampy i wózki widłowe.

Następnie uczniowie zwiedzili Muzeum Kasy Biletowej z pamiątkami kolejowymi pana Jerzego Grabowskiego, mieszczące się w budynku MULTICENTRUM w Ostrołęce. Pan Jerzy Grabowski – właściciel, kustosz i przewodnik w jednej roli, z pasją oprowadził uczniów oraz szczegółowo przedstawił historię większości zaprezentowanych eksponatów a przede wszystkim historię OSTROŁĘCKIEJ KOLEI. Nie lada atrakcją była możliwość zwiedzenia wnętrza wyprodukowanej w 1955 roku w FABLOK Chrzanów - parowej lokomotywy wąskotorowej PX48 „Julia”, która stoi na Skwerze Kolejarzy w Ostrołęce.

Na zakończenie uczniowie zapalili symboliczny znicz przed obeliskiem upamiętniającym POLEGŁYCH I POMORDOWANYCH KOLEJARZY WĘZŁA OSTROŁĘCKIEGO.

Tekst, foto: Jan Rzewnicki