07-410 Ostrołęka
11 Listopada 20

Akredytacja ERASMUS+

Realizacja akredytowanego projektu w ramach programu Erasmus+

Czytaj więcej...

Rekrutacja 2024/2025

Technik Teleinformatyk to więcej niż Technik Informatyk. Sieci komputerowe, centrale telefoniczne, programowanie i smartfony nie będą mieć przed Wami tajemnic.

Rekrutacja on-line

Innowacje Pedagogiczne

Innowacje pedagogiczne, które wdrażamy w naszej szkole

Czytaj więcej...

Logistycy na podium podczas branżowej rywalizacji na XIII. Konferencji Studenckiej pt. „Logistyka a bezpieczeństwo” w Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie.

W dniu 18.04.2024r. uczniowie z naszej szkoły z klasy 2P: Oliwia Ziobro, Oliwia Staśkiewicz, Oskar Cichowski, Kacper Dąbrowski, Kacper Mierzejewski, Mikołaj Ustaszewski a także Bartłomiej Stepnowski z klasy 5PP pod opieką nauczycieli - pani Magdaleny Myślak i pana Jana Rzewnickiego, wzięli udział w XIII. edycji konferencji studenckiej - „Logistyka a bezpieczeństwo”, pod tegorocznym tytułem „Nawet nie wiesz, że tu jestem – logistyka”.
Konferencja, zorganizowana przez Koło Naukowe Studentów Logistyki działające przy Akademii Sztuki Wojennej, składała się z trzech paneli, gdzie kolejno występowali jako prelegenci: uczniowie szkół ponadpodstawowych, studenci oraz przedstawiciele firm z branży logistycznej.
Zespół ostrołęckich logistyków zaprezentował cztery bloki tematyczne ujęte w prezentację pod wspólnym tytułem: „Czy tu jesteś logistyko?”.

Uczennica Oliwia Ziobro zaprezentowała referat pt. „Kwiatowy Biznes – Czy tu jesteś logistyko?”, w którym przedstawiła, jak logistyka wpływa na codzienne życie, nawet w tak zaskakującej branży jak florystyka. Analizując łańcuch dostaw kwiatów, zwróciła uczestnikom konferencji uwagę na to, że logistyka jest obecna w każdym elemencie biznesu, od hodowli po dostarczenie bukietów do rąk klientów.
Oskar Cichowskiw wystąpieniu pod tytułem „W jaki sposób metale szlachetne docierają do przedmiotów obecnych w codziennym użytku?” zwrócił uwagę na złożoność procesów logistycznych stojących za dostarczaniem metali szlachetnych, które znajdują zastosowanie w elektronice, biżuterii, a nawet w medycynie.
Tematykę inteligentnych systemów logistycznych, które są przyszłością branży logistycznej ukazał w swojej prezentacji Kacper Dąbrowski. W tym wystąpieniu uczeń przedstawił, jak nowoczesne technologie, takie jak sztuczna inteligencja i automatyzacja, rewolucjonizują zarządzanie łańcuchem dostaw.
Ostatnią część prezentacji naszych uczniów stanowiło zagadnienie pod tytułem „Produkcja i dystrybucja lekarstw – Logistyko, czy można Cię tu znaleźć?”, które zreferował Bartłomiej Stepnowski. Uczeń przedstawił w tym wystąpieniu rolę logistyki w sektorze farmaceutycznym. Pokazał, jak efektywne zarządzanie łańcuchem dostaw leków wpływa na zdrowie i życie ludzkie.
Jury doceniło staranność przygotowania wystąpienia naszych Logistyków oraz głęboką wiedzę z zakresu logistyki, jaką zaprezentowali podczas swoich wystąpień. Do rywalizacji stanęli logistycy ze szkół ponadpodstawowych z całego Mazowsza. Nasz zespół zajął zaszczytne trzecie miejsce. Jest to ogromne osiągnięcie, biorąc pod uwagę konkurencję i poziom prezentowanych prac, fakt zaprezentowania tematów z dziedziny logistyki przed bardzo szerokim audytorium nauczycieli akademickich, nauczycieli szkół ponadpodstawowych, studentów i uczniów z innych szkół ponadpodstawowych z okolic Warszawy.
Zespół Metalówki otrzymał pamiątkowe dyplomy, nagrody oraz gratulacje od organizatorów konferencji. Ich sukces jest dowodem na dużą odwagę, zaangażowanie
i pasję, jaką wkładają w rozwijanie swoich umiejętności logistycznych.
Trzynasta edycja tej konferencji studenckiej była nie tylko okazją do wymiany wiedzy, ale także dowodem na to, że przyszłość logistyki należy do młodych, ambitnych osób. Metalówka udowodniła, że jest godnym rywalem również w akademickim świecie logistyki, zdobywając trzecie miejsce i wnosząc cenne spostrzeżenia do dyskusji na temat nowoczesnych rozwiązań w tej dziedzinie.
Serdecznie gratulujemy całemu zespołowi tego sukcesu! Życzymy dalszych osiągnięć
i najwyższych lokat na przyszłych konferencjach, konkursach i olimpiadach!

Tekst: Jan Rzewnicki